Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/admin/domains/silneo.pl/public_html/system/packages/Cms/ContentmanagerController.php on line 156
Sklepy internetowe - wdrożenia zmian prawnych - Silneo.pl

 Odpowiedzialność i prawo

Projektujemy sklepy internetowe, które spełniają wszystkie wymogi prawne związane z prowadzeniem sprzedaży on-line. Dbamy o zapewnienie poprawnego pod kątem prawa procesu zakupowego, doradzamy w zakresie przygotowania regulaminu sklepu, a także weryfikujemy poprawność gromadzenia zgód marketingowych. Dbamy o to, aby nasze sklepy były zgodne ze wszystkimi właściwymi regulacjami prawnymi.

Przepisy prawa regulujące sprzedaż internetową

W przypadku sprzedaży internetowej nie obowiązują dokładnie takie same przepisy prawne, jak w przypadku handlu tradycyjnego. Każdy właściciel sklepu internetowego jest zobowiązany do przestrzegania przepisów prawnych związanych z zawieraniem umów na odległość.

 

Pomożemy Ci w tworzeniu regulaminu sklepu
Naszym Klientom oferujemy wsparcie przy tworzeniu regulaminu sklepu internetowego, opracowania wzoru zgód na otrzymywanie ofert handlowych czy też rejestracji w GIODO.

Prawne wdrożenie w sklepie internetowym

Wykonujemy następujące etapy wdrożenia prawnego w sklepach on-line:

 

  1. Wytyczenie procesu zakupowego w oparciu o odpowiednie regulacje prawne oraz zasadę transparentności. Prawidłowo zaprojektowany proces zakupowy uwzględnia takie elementy jak przejrzystą prezentację informacji dot. ceny produktu, kosztów dostawy, przysługujących mu praw, czy też łatwego dostępu do regulaminu sklepu na każdym etapie zakupu.
  2. Doradztwo w zakresie przygotowania regulaminu sklepu internetowego - informujemy właścicieli sklepów internetowych, jakie zapisy powinny znaleźć się w regulaminie. Ostrzegamy przed wprowadzeniem klauzul niedozwolonych, które mogą skutkować złożeniem skargi do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
  3. Uwzględnienie wymaganych treści w sklepie internetowym - wskazujemy na konieczność przygotowania treści w zakładkach dotyczących warunków dostawy i płatności, a także sposobu wykonania zwrotu lub reklamacji produktu.
  4. Zaprojektowanie formy potwierdzenia zawarcia umowy - informujemy o obowiązku potwierdzenia zawarcia umowy na odległość z klientem, który dokonał zakupu w sklepie internetowym.
  5. Dbamy o przestrzeganie polityki prywatności, a także o bezpieczne gromadzenie i przechowywanie danych osobowych klientów.
  6. Weryfikujemy poprawność zbierania zgód marketingowych - w zależności od potrzeb właścicieli sklepów internetowych, projektujemy procesy zbierania zgód marketingowych (np. zgoda na otrzymywanie newslettera, zgoda na otrzymywania ofert promocyjnych drogą SMS-ową, mailową, itd.).
  7. Przestrzeganie praw autorskich dot. publikacji zdjęć, opisów produktów czy też innych treści w sklepie internetowym.

Pomoc prawna w sprzedaży internetowej

Przy projektowaniu sklepów kierujemy się zawsze aktualnymi regulacjami prawnymi w zakresie e-commerce. Na bieżąco śledzimy zmiany w przepisach prawa dot. sprzedaży na odległość. Informujemy naszych Klientów o zmianach prawnych i sugerujemy wprowadzenie odpowiednich modyfikacji, tak aby ustrzec ich przed możliwością nałożenia kary, za prowadzenie działalności niezgodnej z przepisami prawa.

 

Gubisz się w aspektach prawnych prowadzenia sklepu internetowego?Skorzystaj z pomocy ekspertów.

Masz pytania? Napisz do nas!

pole wymagane

pole wymagane

błędny adres e-mail

pole wymagane

lub zadzwoń!

730 301 188

... lub umów się na spotkanie :)
sprawdź jak dojechać

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności